fot. Autorka zdjęć: Ana Sasse. ana.sasse_fotografie.sport news

Wygrana z Niemcami w meczu na styku

14.08.2023

Kadra

Odsłon: 71

Admin Wózki

Klątwa przełamana


Trener Marcin Balcerowski mówił na odprawie przedmeczowej, że najwyższy czas przełamać niemoc w meczach z Niemcami, którzy podczas poprzednich imprez uciekali nam paroma punktami. Dziś zagraliśmy jedynie szóstką zawodników, z których każdy zasługuje na ogromne brawa. Andrzej Macek, Dominik Mosler, Mateusz Filipski i Krzysztof Bandura spędzili na parkiecie pełne 40 minut. Krzysztof Pietrzyk 33, a Piotr Darnikowski 7.


Od samego początku zaczął punktować Krzysztof Bandura, którego początkowo Niemcy odpuszczali na półdystansie. Prędko jednak musieli zmienić założenia, gdyż nasz weteran rzucił łącznie 20 punktów, w tym jedną trójką. Dało to więcej miejsca na wjazdy pod kosz dla skutecznego Andrzeja Macka (9/13) i walkę pod obręczą dla kapitana, Dominika Moslera (6/11) 12 punktów. Mateusz Filipski swoim zwyczajem trafiał jak automat, uzyskując 75% za pola i dodając do tego dwa celne rzuty z dystansu.
Krzysztof Pietrzyk wykonał z kolei niesamowitą pracę w obronie i również włączał się do ataku w kluczowych momentach, dodając do wyniku siedem punktów.

Niemcy gonili wynik w czwartej kwarcie, Halouski pokazał, że jest wielkim graczem, trafiając raz za razem za trzy w ostatnich minutach meczu. Pięknym podaniem w poprzek boiska, w stylu Luki Doncica popisał się Mateusz Filipski, przełamując pressing rywali w ostatnich kilkudziesięciu sekundach meczu.

Po meczu powiedzieli:


„Znakomita praca zespołu, ale czekają nas kolejne dwa mecze grupowe. Koncentracja i jeszcze raz koncentracja.” – Marcin Balcerowski

„Zagrałem to, co powinienem grać już przez pierwsze dwa mecze. Wygraliśmy jako zespół, koledzy tworzyli świetne sytuacje, mi pozostawało trafiać. Wejście do czwórki to spełnienie założonego celu, czas na radość jeszcze przyjdzie.” - Krzysztof Bandura

 

PARTNER INSTYTUCJONALNY

PZKosz Ministerstwo Sportu

SPONSOR STRATEGICZNY

Orlen

SPONSOR GŁÓWNY

Pekao

Partnerzy Techniczni

GTM® Mobil Technology 4F

Partnerzy Medyczni

Partnerzy

Polski Komitet Paraolimpijski Aqua Zdrój IWBF Europe

PARTNERZY TURNIEJU MIEDZYNARODOWEGO

Wałbrzych Zamek Książ RGK

PARTNERZY MEDIALNI

Alfred Frater Fotografia