news

Przegrana z Holandią po meczu na styku

15.08.2023

Odsłon: 73

Admin Wózki

Udana pogoń


Holendrzy zaczęli mecz od intensywnej obrony, biało-czerwoni przetrwali ten napór i po pierwszej kwarcie tracili do rywala zaledwie dwa punkty. Prowadzeni przez Mendela Op Den Ortha (30 punktów) gospodarze powiększyli swoją przewagę, na przerwę zjeżdżając z pięciopunktową zaliczką. Polacy nie załamywali rąk i dzięki świetnej postawie duetu Filipski-Macek rozpoczęli pogoń. Trzecią odsłonę meczu nasza kadra wygrała 15:20 i doprowadziła do remisu 50:50.
Z początkiem ostatnich dziesięciu minut dyspozycja podopiecznych Marcina Balcerowskiego tylko rosła. Na siedem minut do ostatniego gwizdka, po dwóch celnych osobistych Mateusza Filipskiego, prowadziliśmy 52:58 i zanosiło się na sensację w Rotterdamie.


Holandia wyrywa zwycięstwo


Powrót Holendrów do meczu rozpoczęła celna trójka Quintena Zantinge. Przeciwnicy mocno naciskali na naszych reprezentantów w obronie, a kolejną zdobycz punktową Polacy zanotowali dopiero po na 48 sekund do końca spotkania, przy prowadzeniu Pomarańczowych 71:60. Tym samym Holendrzy pozostali niepokonani w grupie A.


Gramy dalej!


Z bilansem 3-2 również meldujemy się w fazie pucharowej Mistrzostw Europy. Z kim zmierzą się Polacy, rozstrzygnie dopiero mecz Hiszpania-Niemcy.


Dla nas punktowali:


Mateusz Filipski: 24p/10r/9a
Andrzej Macek: 21p/5r/6a


Dominik Mosler, Krzysztof Bandura i Krzysztof Kozaryna dołożyli po 4 punkty.


Po meczu powiedzieli:


„Pięknie walczyliśmy całe spotkanie, zabrakło chłodnej głowy, szkoda popełnionych strat w końcówce. Zabrakło niewiele minut do ostatniego gwizdka. Czekamy na jutro, czekamy na rywala. Czułem się dziś dobrze, punktowałem, ale przy porażce nie ma to żadnego znaczenia.” – Andrzej Macek


Następny mecz:


16.08 – początek fazy pucharowej ME

Zdjęcia: Ana Sasse Fotografie IG: ana.sasse_fotografie.sport
 

 

PARTNER INSTYTUCJONALNY

PZKosz Ministerstwo Sportu

SPONSOR STRATEGICZNY

Orlen

SPONSOR GŁÓWNY

Pekao

Partnerzy Techniczni

GTM® Mobil Technology 4F

Partnerzy Medyczni

Partnerzy

Polski Komitet Paraolimpijski Aqua Zdrój IWBF Europe

PARTNERZY TURNIEJU MIEDZYNARODOWEGO

Wałbrzych Zamek Książ RGK

PARTNERZY MEDIALNI

Alfred Frater Fotografia