news

Polska na ósmym miejscu w Europie

20.08.2023

Kadra

Odsłon: 70

Admin Wózki

Mecz o miejsca 7-8


Ostatnie spotkanie podczas Mistrzostw Europy Polacy zagrali przeciwko Francji, gospodarzowi nadchodzących Igrzysk olimpijskich. Do przerwy traciliśmy zaledwie dwa punkty do rywala, ale przełamanie nastąpiło ponownie w trzeciej kwarcie. W czwartej odsłonie szansę dostali także nasi zawodnicy rezerwowi.
Rolę punktujących wzięli dziś na siebie Mosler (20) i Macek (18). Zaledwie dziesięć minut na parkiecie spędził Mateusz Filipski, który skończył spotkanie z zerowym dorobkiem.


Dla Polski punktowali:


Dominik Mosler 20p/9r/2a
Andrzej Macek 18p/2r/4a
Krzysztof Bandura 9p/6r/3a


Cel minimum zrealizowany


Marcin Balcerowski przed ME zapowiadał, że celem zespołu jest wyjście z grupy. Tak też się stało, Polacy uzyskali bilans 3-2, taki sam jak Hiszpanie i Niemcy. Niestety, o ostatecznej kolejności zadecydowały małe punkty, spychając nas na czwartą lokatę.
Spotkaniem godnym zapamiętania jest wygrana biało-czerwonych nad Niemcami, 86:84. Pięknie walczyliśmy również z Holendrami, na siedem minut do końca meczu prowadząc sześcioma punktami. Nasi kadrowicze zwyciężyli pewnie z drużynami Szwajcarii i Łotwy.
W fazie pucharowej jak równy z równym Polacy walczyli z Wielką Brytanią, wicemistrzami świata, zwycięzcami turnieju w Rotterdamie. Ostatecznie ulegliśmy przyszłym złotym medalistom 94:75. Mecz z Włochami wciąż dawał szansę na awans do Igrzysk Olimpijskich, ale także świetna na półdystansie Italia wygrała 74:89.

PARTNER INSTYTUCJONALNY

PZKosz Ministerstwo Sportu

SPONSOR STRATEGICZNY

Orlen

SPONSOR GŁÓWNY

Pekao

Partnerzy Techniczni

GTM® Mobil Technology 4F

Partnerzy Medyczni

Partnerzy

Polski Komitet Paraolimpijski Aqua Zdrój IWBF Europe

PARTNERZY TURNIEJU MIEDZYNARODOWEGO

Wałbrzych Zamek Książ RGK

PARTNERZY MEDIALNI

Alfred Frater Fotografia